O nas

Nasz Klub rozpoczynał działalność pod nazwą „Chełmiec Wałbrzych”
w połowie lat 60-tych, z inicjatywy pana Zdzisława Nizińskiego i działał przy Przedsiębiorstwie Robót Górniczych w Wałbrzychu, na kortach w Parku Miejskim im. Jana III Sobieskiego. Położenie kortów w środku parku, w malowniczej scenerii oraz ich kaskadowe usytuowanie stwarza wyjątkową atmosferę do gry w tenisa. Historia kortów, jako obiektu sportowego sięga początków XX wieku.

Zdjęcie kortów numer 6 i 7 oraz domek tenisowy z lat 1920-1930

W naszym Klubie rozpoczynało karierę wielu znanych zawodników. Do najlepszych tenisistów ówczesnego Chełmca należy zaliczyć: Paulinę Kajetanowicz – reprezentantkę Polski, Ewę Góralik – mistrzynię Polski do lat 14, Andrzeja Wierzbickiego – ćwierćfinalistę MP seniorów, Wiesława Sienkiewicza – członka kadry Polski juniorów, Romana Leżonia oraz Mieczysława Głębockiego i Pawła Mikołajczaka. Trenerem w tym okresie był Leszek Przepiórski.
W latach 80 -tych klub zmienił nazwę na Międzyszkolny Klub Sportowy ATRI i działał przy Wałbrzyskim Szkolnym Związku Sportowym. Od 1991 roku klub posiada osobowość prawną i jest klubem jedno-sekcyjnym. Pierwszym Prezesem ATRI został Krzysztof Szydło, a po kilku latach zastąpił go Piotr Kaczmarczyk, który pełni tę funkcję do dziś. Do wyróżniających się zawodników ATRI trzeba zaliczyć Rafała Palucha czołowego juniora Polski , finalistę turnieju B.Tomaszewskiego, medalistę MP w grze mieszanej z Beatą Bednarską – również zawodniczką ATRI.
Wychowankiem ATRI, który osiągnął największe sukcesy, jest Filip Urban. W późniejszym okresie kariery -ze względu na naukę – reprezentował AZS Poznań. Filip, to min.: były członek kadry Polski, 333 (singiel) i 172 (debel) zawodnik rankingu światowego, trzykrotny Mistrz Polski do lat 21, reprezentant Polski na mecz z Algierią w Pucharze Davisa w 2004 roku, brązowy medalista gry deblowej na Uniwersjadzie w Turcji w 2005r. oraz zwycięzca – wspólnie z Łukaszem Kubotem – w grze deblowej turnieju ATP Challenger Series w Poznaniu w 2005r. Największym sukcesem Filipa były tytuły mistrza Polski seniorów w singlu i deblu zdobyte w 2006 r we Wrocławiu. Trenerem Filipa był Mieczysław Głębocki, który do roku 2011-go szkolił dzieci i młodzież w naszym Klubie.


Zdjęcia Filipa z Mistrzostw Polski, Uniwersjady i z Łukaszem Kubotem

W 2011 roku 14-latkowie naszego Klubu zajęli 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Zespół w składzie Marciniak , Kwaśniewicz, Naziębło, Kmiecik, Mularczyk prowadził trener Maciej Synówka. Był to ostatni, znaczący sukces młodych zawodników trenujących w naszym Klubie.W następnych latach w  związku ze zmianami w otoczeniu Klubu a w tym zmianami zasad finansowania sportu młodzieżowego stopniowo wygasła działalność Klubu w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. W chwili obecnej podstawą funkcjonowania jest sport amatorski ujęty w świetnie funkcjonującą Ligę Tenisową, przez którą przewija się w każdym sezonie ok. 100 amatorów, w tym wielu bardzo młodych i seniorów.
W związku ze zmianą profilu działalności Klubu w  2004 roku jego członkowie podjęli decyzję o zmianie nazwy na Wałbrzyski Klub Tenisowy ATRI